Odpowiedzialna gra przez internet

Odpowiedzialna gra przez internet

2016-08-02 16:57:18 -

Zdrapki i loteria – łagodniejsza forma hazardu

Zdrapki oraz loterie należą do społecznie najbardziej akceptowanych form hazardu we wszystkich krajach. Gdy powiesz, że właśnie zagrałeś w Eurojackpot albo starłeś zdrapkę, nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, że możesz być nałogowcem. Jednak gdy przyznasz, że byłeś w kasynie, wiele osób spojrzy na Ciebie z wyrzutem. Podczas gdy stopa zwrotu (procent wygranych w całym obrocie) jest o wiele wyższa w innych grach niż w loterii – na przykład w ruletce czy w automatach do gry online.

Uzależnienie od loterii

Choć loteria jest łagodniejszą formą hazardu, grając na niej również należy być ostrożnym. Zawsze inwestuj w grę tylko tyle, na ile możesz sobie pozwolić. Przecież w loterii, jak i w zdrapkach chodzi głównie o zabawę. Jeśli grasz regularnie, miesięczna kwota przeznaczona na grę, nigdy nie powinna zagrozić domowemu budżetowi. Wygrana zawsze kusi, wiele razy jackpot osiągnie wysokość dziesiątek milionów euro, jednak na zakup losów czy też kuponów nigdy nie pożyczaj pieniędzy.

Pomoc zawsze się znajdzie

Jeżeli czujesz, że grasz za często, jesteś nerwowy przed ogłoszeniem wyników loterii albo dostajesz ostrzeżenia od krewnych lub przyjaciół, to zrób sobie przerwę. Jeżeli Twój stan jest jednak poważniejszy to nie wahaj się skorzystać z porady psychologa albo odwiedź stronę internetową mającą na celu ochronę przez uzależnienie, na przykład:

Wypróbuj ulubione gry za darmo
Ace scratch Scratch card Net Entertainment Graj

Podczas korzystania z tej strony używane są pliki cookies, które pomagają udoskonalić jej treść. Aby uniemożliwić korzystanie z plików cookies należy dokonać zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Niniejszy serwis internetowy jest przeznaczony wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.

Zgadzam się